У Британії закликали позбутися купюр у 20 і 50 фунтів стерлінгів: вони чинні ще 100 днів

Четвер, 23 червня 2022, 13:47

Банк Англії у четвер заявив, що через 100 днів виведе з обігу паперові купюри номіналом 20 і 50 фунтів стерлінгів, тому закликав позбутися їх протягом цього часу.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на пресслужбу установи.

Зазначається, що після 30 вересня купюри у 20 і 50 фунтів стерлінгів перестануть бути законним платіжним засобом. Їх можна здати в банк або на пошту і обміняти.

Замість паперових купюр в обіг будуть остаточно введені нові банкноти на полімері. Останньою минулого року випустили полімерову банкноту номіналом у 50 фунтів із портретом британського математика Алана Тьюринга.

Банк Англії зазначає, що в обігу досі перебувають уже застарілі паперові купюри загальною вартістю в понад шість мільярдів фунтів стерлінгів – а саме понад 300 мільйонів 20-фунтових банкнот і 160 мільйонів 50-фунтових.

Як пояснює головна касир Банку Англії Сара Джон, полімерні банкноти набагато важче підробити, ніж паперові, крім того, вони менше зношуються. Тому перехід на них є обов’язковим.

"Більшість паперових купюр уже вийшли з обігу, але значна їхня кількість усе ще перебуває в економіці, тому просимо вас перевірити, чи не лежать вони у вас удома", – закликала вона.

У червні з нагоди запуску нової банкноти номіналом 50 фунтів стерлінгів у Банку Англії вперше анонсували, що паперові купюри на суму 50 фунтів стерлінгів та 20 фунтів стерлінгів більше не прийматимуть у магазинах з жовтня наступного року, хоча поштові відділення все одно обмінюватимуть їх.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

Заблокований шлях до ЄС: чому не вдалося зрушити інтеграцію Балкан та як це вплине на Україну

ЄС не вдалося розблокувати процес вступу західнобалканських країн, які багато років чекають на членство. Це не заблокує надання кандидатського статусу Україні, але в перспективі може стати для нас проблемою.