Іспанія заплатить 2 млрд євро за 20 винищувачів Eurofighter

Четвер, 23 червня 2022, 20:44

Іспанія купила 20 винищувачів Eurofighter за 2 мільярди євро у рамках зусиль прем'єр-міністра Педро Санчеса збільшити витрати на оборону після нападу Росії на Україну.

Про це пише Financial Times, повідомляє "Європейська правда".

Літаки замінять застарілі іспанські винищувачі F-18 Hornet, що базуються на авіабазі Гандо на Канарських островах, і поповнять дві ескадрильї літаків Typhoon у країні.

Компанія Airbus, яка виробляє літаки, заявила, що укладена в четвер угода була схвалена попередньою Радою міністрів Іспанії в грудні 2021 року.

Угода є останньою великою оборонною закупівлею Європи після того, як у березні Німеччина заявила, що купить американські винищувачі F-35.

Також у березні Санчес пообіцяв збільшити річний військовий бюджет Іспанії до 2% від валового внутрішнього продукту до 2030 року, у порівнянні з 1% ВВП минулого року, що нижче, ніж у будь-якого іншого члена НАТО, крім Люксембургу.

Його план стикається з опозицією з боку лівого партнера коаліції "Podemos", а також з боку каталонських і баскських

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Сім загроз та дві України: що прописав НАТО у новій стратегічній концепції

На першому місці серед загроз для НАТО - Росія. Також частиною російської загрози є Білорусь через свою "військову інтеграцію" з РФ.

Ціна відмови: які наслідки матиме ненадання Боснії статусу кандидата у члени ЄС

Боснія і Герцеговина могла отримати статус кандидата у члени ЄС разом з Україною та Молдовою. Цього не сталося – і це добра новина для РФ і погана для всіх інших.

НАТО йде на кордон до Росії: як з'явилося історичне рішення та чого ще чекати від саміту в Мадриді

Тепер протяжність наземного кордону Росії та НАТО зросте більше ніж удвічі, а Балтійське море перетвориться на "внутрішнє озеро НАТО"...