Ахметов подав проти Росії позов до ЄСПЛ

Понеділок, 27 червня 2022, 10:46

Бізнесмен Рінат Ахметов подав позов проти Російської Федерації до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) через військову агресію Росії проти України.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Зло не може залишатися безкарним. Злочини Росії проти України й кожного українця — кричущі. Винні мають понести покарання. Я — за допомогою найкращих українських і американських юристів — подав скаргу до Європейського суду з прав людини про відшкодування збитків. Цей позов - одна з перших міжнародних юридичних дій проти Росії, мета якої - зупинити злочинну діяльність російського агресора, знищення української економіки й розкрадання українських активів", – заявив Ахметов.

Бізнесмен просить європейський суд притягнути країну-агресора Росію до відповідальності за руйнування української інфраструктури, мародерство й викрадення експортних товарів. Його інтереси представляє міжнародна юридична фірма Covington & Burling LLP.

На додачу до позову бізнесмен просить суд про вжиття термінових забезпечувальних заходів, які не допустять подальшої блокади українських портів, мародерства, крадіжки зернових, а також сталі, виготовленої підприємствами SCM.

Він також закликає інших бізнесменів, які постраждали від російської агресії, звертатися до суду.

Раніше Ахметов в інтерв'ю виданню "Новое время" повідомив, що планує подати позов до міжнародного суду проти Росії з вимогою компенсації за активи, знищені російською військовою агресією. Зокрема, лише збитки, завдані російськими військами металургійним підприємствам Маріуполя, оцінюються у $18-20 млрд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Мир на умовах Туреччини: як Україні реагувати на тиск щодо нових переговорів з РФ

Події, які відбуваються в Криму, стають також частиною нашого переговірного процесу з Туреччиною та РФ ще до того, як він формально розпочався.

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.