Понад половина словаків і болгар вірять у теорії змови - опитування

П'ятниця, 3 червня 2022, 14:15

Болгарія і Словаччина виявились єдиними країнами Центрально-Східної Європи, в яких більшість населення вірять у теорії змови.

Як повідомляє "Європейська правда", про це свідчить опитування аналітичного центру GLOBSEC з Братислави.

"Попри те, що ЄС зазнавав активного впливу російської дезінформації та брав участь у більш відкритому й безпосередньому протистоянні пов’язаній із війною дезінформації, загальна схильність вірити в дезінформацію не зменшилась", - констатують дослідники.

Учасників опитування в дев’яти країнах Центрально-Східної Європи попросили оцінити правдивість трьох тверджень теорій змови:

"демократії не існує, бо насправді світом керують таємні еліти";

"у світі керують не обрані керівники, а таємна група, що прагне встановити тоталітарний світовий порядок";

"ліберальна демократія загрожує нашим традиційним цінностям і національній ідентичності".

Лише в Болгарії та Словаччині (по 54%) понад половина опитаних заявила, що вважає ці теорії змови правдивими.

Водночас в інших досліджуваних країнах довіра до конспірології відносно висока - від 30% у Чехії до 44% у Румунії.

 
Фото: GLOBSEC

У дослідженні вказується, що раніше понад два роки була більш поширена дезінформація про COVID-19, через що зменшилось поширення раніше популярних теорій змови про мігрантів, які знищують ідентичність Заходу.

"Зміщення уваги на війну та Росію може ще більше зменшити вплив дезінформації, але все ж необхідно постійно бути пильними й консолідувати зусилля. Це особливо слушно з огляду на той факт, що українські біженці стали об’єктами дискредитаційних кампаній", - констатують у GLOBSEC.

Крім того, опитування аналітичного центру показало, що більшість громадян шести з дев’яти країн Центрально-Східної Європи підтримують вступ України в ЄС і НАТО, але не підтримують участь військ НАТО в бойових діях проти Росії в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Секрети у шафі Трампа. За що ФБР переслідує експрезидента США та що йому загрожує

Першим про обшуки розповів сам Дональд Трамп, звинувативши владу в політичних переслідуваннях. Але у ФБР пояснили, що ситуація справді серйозна...

Європа без росіян: як переконати держави ЄС закрити кордон для громадян РФ

Чи можливо на загальноєвропейському рівні заборонити видачу віз росіянам? Та як забезпечити єдність усіх країн-членів ЄС в ініціативі з візовими обмеженнями?

Екоцид під час війни: ще один злочин РФ, який не має залишитися непокараним

Припинення безкарності за екоцид стане сильним сигналом для РФ. Заподіяння серйозної шкоди довкіллю є неприйнятним у будь-якій зоні бойових дій.