МЗС України: так званий "суд" в окупованому Донецьку є нікчемним

Четвер, 9 червня 2022, 18:59

Міністерство закордонних справ України заявило, що "суд" над громадянами Великої Британії в окупованому Донецьку є нікчемним і має пропагандистський характер.

Про це йдеться в коментарі речника МЗС України Олега Ніколенка, наданому "Європейській правді".

"Усі іноземці, які воюють на українській території в складі Збройних Сил України, є військовослужбовцями ЗСУ. Відповідно до міжнародного гуманітарного права, на них поширюється правовий статус комбатантів", – пояснив Ніколенко.

Він додав, що всі військовослужбовці ЗСУ, які потрапляють у полон окупантів, користуються правами військовополонених – зокрема щодо них забороняється вчиняти насилля, залякувати чи негуманно поводитися.

"Так званий "судовий процес" над військовослужбовцями ЗСУ на окупованих українських територіях є нікчемним. Подібні публічні судилища ставлять інтереси пропаганди вище закону і моралі, підривають механізми повернення військовополонених", – наголосив речник МЗС.

Він додав, що уряд України продовжить докладати максимальних зусиль заради звільнення всіх українських захисників.

Раніше у четвер російські державні ЗМІ повідомили, що двоє британських громадян, 28-річний Ейден Аслін та 48-річний Шон Піннер, постали перед судом на підконтрольній Росії території в Донецьку, де їх визнали винними у найманстві та в скоєнні дій, спрямованих на захоплення влади та повалення так званого конституційного ладу невизнаного псевдореспубліки "ДНР".

Згідно з повідомленнями, вони були засуджені до страти разом із громадянином Марокко Сааудуном Брахімом.

Міністерка закордонних справ Великої Британії засудила "засудження до смертної кари" британців Ейдена Асліна та Шона Піннера в так званому суді в окупованому Донецьку.

Відреагував на ситуацію і британський уряд, який "глибоко занепокоєний" повідомленнями російських державних ЗМІ про смертний вирок для двох військовополонених британців, який виніс так званий суд у Донецьку, та працюватиме над їхнім звільненням.

Раніше прем'єр Британії Борис Джонсон закликав Росію зі співчуттям ставитися до полонених британців, які потрапили в полон в Україні.

Айден Аслін, який воював в Маріуполі проти російських окупаційних військ, повідомив у квітні своїй сім'ї та друзям, що його підрозділ змушений здатися російським військам.

Обидва британці заявляли, що вони служили в українській морській піхоті, хоча їх засудили за звинуваченням у "найманстві".

Вважається, що Росія використовує цей процес для тиску на Велику Британію і може домагатися обміну полоненими на російських солдатів, засуджених за вбивства та інші військові злочини під час вторгнення Росії в Україну. 

У самій Росії діє мораторій на смертну кару.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.