У Канаді ініціювали збір коштів на "Байрактар" для України

Вівторок, 19 липня 2022, 15:57

У Канаді розпочали збирати кошти на турецький безпілотник Bayraktar для Збройних Сил України, ініціатори хочуть передати його до Дня незалежності України.

Як повідомляє "Європейська правда", збір ініціювала некомерційна організація українсько-канадських добровольців UhelpUkraine.

Кошти збирають за адресою https://www.uhelpukraine.org/.

"Наші союзники з усього світу в Литві, Україні та Польщі зібрали мільйони доларів, щоб забезпечити та провести закупівлю відомого безпілотника Bayraktar. Настав час для канадців активізуватися і зробити те саме" - йдеться в описі краудфандингової кампанії.

"Ви станете одними з перших, хто підтримає мету нашої організації зібрати 7 мільйонів канадських доларів на придбання безпілотника від найбільшої української діаспори у світі" - додають організатори.

Метою проєкту є передача ЗСУ безпілотника до дня незалежності України.

Організація UhelpUkraine, яка була створена після вторгнення РФ в Україну 24 лютого, займається збором коштів і транспортуванням через Польщу товарів першої необхідності в Україну.

Нагадаємо, журналіст Андрюс Тапінас 25 травня розпочав кампанію зі збору коштів на Bayraktar Україні, заявивши, що отримав згоду на таку потенційну закупівлю від Міністерств оборони Литви й Туреччини та виробника.

Збір вдалося закрити за три дні. Після цього турецька компанія-виробник заявила, що зворушена солідарністю литовців і тому вирішила подарувати безпілотник, а зібрані кошти можна буде спрямувати на інші потреби України.

Надихнувшись прикладом Тапінаса, в Україні фонд Сергія Притули організував збір на три "Байрактари", який закрили за три дні, зібравши кошти майже на чотири безпілотники. Компанія "Байкар" і цього разу заявила, що передасть три безпілотники безоплатно. 

Наразі збір на "Байрактар" для України триває у Польщі, його ініціював журналіст Славомір Сєраковський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.