Шольц назвав "Альтернативу для Німеччини" партією Росії через її позицію щодо санкцій

Середа, 6 липня 2022, 17:05

Канцлер Німеччини Олаф Шольц різко розкритикував правопопулістську партію "Альтернатива для Німеччини", назвавши її "партією Росії" через позицію щодо санкцій.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Focus.

Під час години запитань до уряду в Бундестазі депутат від "Альтернативи для Німеччини" Штеффен Котре заявив, що санкції Заходу проти РФ є "безглуздими", і закликав ввести в експлуатацію газогін "Північний потік-2".

Котре також заявив, що зростання цін у Німеччині не пов’язане з війною в Україні, а є нібито наслідком політики економії федерального уряду, і звинуватив його в ухваленні дій, "настільки відірваних від реальності".

"Відповім чітко: це те, що ви говорите, відірване від реальності. Ви не усвідомлюєте, що насправді відбувається війна. Що вмирає незліченна кількість людей… Що це жахлива, жорстока війна. І правильна відповідь – ми зобов’язалися бути солідарні з Україною", – наголосив Шольц.

Він додав, що ситуація в німецькій економіці, як-от зростання цін, пов’язані саме з цією солідарністю.

"Якщо посудити ваші пропозиції й заяви, то вони вас виставляють у вкрай невигідному світлі. Я твердо вірю, що "Альтернатива для Німеччини" – це не тільки правопопулістська партія, а ще й партія Росії", – підсумував Шольц.

"Альтернатива для Німеччини" з початку вторгнення Росії в Україну критикувала позицію німецького федерального уряду щодо допомоги Києву та виступала за діалог з РФ.

А проте, наприкінці червня в лавах "AfD" несподівано стався розкол, оскільки західнонімецькі делегати не погодилися з відсутністю слова "війна" в описі подій в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".