В Іспанії очікують зростання світових цін на оливкову олію через сильну спеку

Вівторок, 2 серпня 2022, 18:34

Висока температура загрожує урожаю оливок в Іспанії – найбільшого виробника оливкової олії у світі, через що її виробництво знизиться, а ціна зросте.

Як повідомляє "Європейська правда", про це в інтерв’ю Bloomberg заявив міністр сільського господарства Іспанії Луїс Планас.

"Якщо найближчими тижнями не буде зниження температури або дощів, цьогорічний урожай оливок може бути значно нижчим, ніж попередні. Оливковий сектор стурбований виробництвом олії", – зазначив він.

Крім того, за словами Планаса, від спеки та малих опадів постраждають також врожаї зернових, зокрема кукурудзи, пшениці та ячменю: вони можуть впасти цього року на 13%, до 17,5 мільйонів тонн.

На Іспанію припадає майже половина всього виробництва оливкової олії. Оливкова олія є третьою за величиною статтею експорту агропродовольчої продукції Іспанії із середнім обсягом виробництва 1,3 мільйона метричних тонн на рік.

На тлі перебоїв із постачанням соняшникової олії з України через воєнні дії ціни на рослинні олії залишатимуться високими, додав іспанський міністр.

За даними Міжнародної ради оливкової промисловості, ціни на рафіновану оливкову олію в червні зросли на 8,3%, якщо порівняти з попереднім урожайним роком. А міністерство сільського господарства США підрахувало, що світове виробництво оливкової олії впаде на 11%, до 2,9 мільйона метричних тонн, у 2022-2023 посівних роках.

Як повідомлялося, уряд Іспанії у понеділок ухвалив постанову про обмеження температури кондиціонування закладів і використання освітлення магазинами у нічний період.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.