У Європі готуються до подорожчання картоплі фрі через неврожай

Неділя, 28 серпня 2022, 19:59

Через засушливу погоду влітку в Європі очікується найнижчий за останні роки урожай картоплі, що своєю чергою може призвести до подорожчання популярних продуктів, як-от картоплі фрі.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

Через посуху постраждали врожаї в Німеччині, Франції, Нідерландах і Бельгії, на які припадає найбільша частка виробництва картоплі в ЄС. Імовірно, врожай картоплі буде нижчим за 2018 рік, коли Європу також накрила посуха.

Так, міністерство сільського господарства Німеччини не дало прогнозу врожаїв картоплі в останньому огляді, але зазначило, що він "істотно погіршився". Французький виробник UNPT вважає, що врожай буде на 20% нижчим за середній 20-річний показник.

Європейські виробники застерігають, що оцінки врожаю не є остаточними, оскільки його збір відбудеться у вересні; крім того, певну надію дають дощі й похолодання останніх днів.

Європі можуть загрожувати ще три місяці посухи

Окрім впливу на обсяг зібраного, спека також погіршує якість врожаю. Це своєю чергою впливає на обробку картоплі – а отже, у вартість картопляних продуктів закладатимуть не лише здорожчання енергоносіїв, а й більші витрати на виробництво.

Найбільш популярні ф’ючерси на картоплю на квітень 2023-го за цей рік уже зросли на майже 50%.  А міжнародні продовольчі компанії, як-от McDonald’s, уже підняли ціни на свої продукти через зростання цін на сировину.

Як повідомлялося, за оцінками фахівців, цьогорічна посуха у Європі ризикує стати найгіршою за останні 500 років.

Тижні спеки та нестача опадів цього літа призвели до виснаження рівня води в річці Рейні, торгової артерії Німеччини, що призвело до затримок у доставці та збільшення транспортних витрат більш ніж уп'ятеро.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.