НАТО все ще сидить склавши руки, Україна повинна отримувати зброю набагато швидше – британський депутат

Середа, 3 серпня 2022, 17:52

Депутат від владної Консервативної партії Тобіас Елвуд, який очолює комітет Палати громад з питань оборони, вважає, що необхідна зброя для України приходить надто пізно, а НАТО досі зволікає з допомогою.

Як повідомляє "Європейська правда", про це Елвуд заявив в інтерв’ю каналу GB News.

"Ми все більше покращуємо підтримку України, але вона надходить дуже, дуже запізно. Визнаймо: НАТО все ще сидить склавши руки. В Україні палає вогоню, а ми його не хочемо його загасити. Я занепокоєний тим, що цей вогонь пошириться за межі України, і нам справді доведеться прокинутись", – заявив Елвуд.

"Коли ви кидаєте виклик ворогу, завжди існує певний ризик. Але також ризик існує, якщо ви нічого не робите й дозволяєте Росії розширитися не лише в Україні. Перед поїздкою в Одесу я був у сусідній Молдові, яка не є частиною НАТО – це дуже мала країна з дуже обмеженими збройними силами. Вони почуваються дуже вразливими", – додав депутат.

Елвуд нагадав про кризи, які відбуваються в інших частинах світу, зокрема останнє загострення на кордоні Сербії та Косова, а також перспективу посилення вісі Китай-Росія в перспективі найближчих 10-30 років.

"Існує небезпека, якщо ми залишимо Україну напризволяще, а не будемо ще більше з нею зближуватися. І йдеться не про надсилання військ, є багато шляхів – операційних, стратегічних, – якими ми можемо підтримати Україну", – вважає депутат.

Нагадаємо, в червні прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон попередив, що британцям потрібно "налаштуватися на довгу війну", оскільки президент РФ Владімір Путін вдається до кампанії виснаження.

Радник з національної безпеки Великої Британії Стівен Лавгроув попередив, що Захід ризикує вступити в ядерний конфлікт з Китаєм або Росією через "розрив комунікації" з двома країнами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?