Банк Ірландії оштрафували на рекордні 100 млн євро за обман іпотечних клієнтів

Четвер, 29 вересня 2022, 18:16

Банк Ірландії в четвер був оштрафований на рекордні для країни 100,5 млн євро за те, що завищував ціни майже для 16 000 іпотечних клієнтів і не виправляв помилки впродовж понад десяти років.

Про це пише Politico, повідомляє "Європейська правда".

Банк визнав 81 порушення нормативних вимог у рамках розслідування, проведеного регулюючими органами у зв'язку з його відмовою продовжувати надавати клієнтам недорогі "трекерні" іпотечні кредити, навіть якщо це було передбачено договором.

Як і інші ірландські банки, Банк Ірландії відкликав свої трекерні продукти для нових клієнтів у 2008 році, коли ринок нерухомості країни впав на тлі глобальної боргової кризи.

Ірландські банки на той час посилалися на власні фінансові витрати, що зростають, як виправдання для відмови від трекерних продуктів, які були прив'язані до найнижчих ставок Європейського центрального банку.

Але розслідування показало, що Банк Ірландії - як і шість інших банків, раніше оштрафованих на загальну суму 179 мільйонів євро в рамках семирічного розслідування регулятора - часто неправомірно відкликав недорогі продукти в наявних клієнтів, які мають право на їх отримання. Через такі дії 50 клієнтів втратили свою нерухомість і заподіяно труднощі тисячам інших клієнтів.

"Наше розслідування виявило в Банку Ірландії культуру, яка за наявності вибору ставила на перше місце власні інтереси, практично не звертаючи уваги на наслідки для своїх клієнтів", - сказала Шона Каннінгем, директорка з правозастосування та боротьби з відмиванням грошей Центрального банку Ірландії.

За її словами, Банк Ірландії "неодноразово інтерпретував неясні умови договору на свою користь і проти клієнта", а його початкові пропозиції щодо компенсації "не відповідали базовим очікуванням Центрального банку".

Крім рекордного штрафу, ретельна перевірка регуляторів зобов'язала банк виплатити 15 910 постраждалим іпотечним клієнтам понад 186 мільйонів євро як компенсацію і повернути багатьом із них трекерні ставки.

Минулого тижня Банки Ірландії став першим ірландським банком, врятованим державою після боргової кризи 2008 року, який повністю вийшов з державної власності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.