SpaceX Маска хоче скасувати допомогу Україні, просить Пентагон платити за роботу Starlink - CNN

П'ятниця, 14 жовтня 2022, 08:35

Компанія Ілона Маска SpaceX звернулася до Пентагону з проханням надалі забрати на себе фінансування роботи комплексів супутникового зв’язку Starlink в Україні, від яких дуже залежить зв’язок українських військових у зоні бойових дій.

Про це повідомляє CNN, посилаючись на документи, що опинились у розпорядженні редакції, пише "Європейська правда".  

Нагадаємо, термінали супутникового зв’язку Starlink від початку повномасштабної війни були життєво важливим елементом для зв’язку українських військових. В Україні їх вже близько 20 тисяч. Усі термінали були оплачені США, а не надавались компанією Україні за свій рахунок, але SpaceX забезпечувала пільгове обслуговування. Ілон Маск минулого тижня писав, що допомога "коштувала SpaceX 80 млн доларів і до кінця року перевищить 100 млн". 

В отриманому CNN документі йдеться, що SpaceX "минулого місяця" - вочевидь, у вересні, надіслала у Пентагон листа з попередженням, що не може надалі так само фінансувати роботу Starlink для України, та просить Пентагон забрати на себе фінансування терміналів. У компанії стверджують, що витрати обслуговування до кінця року можуть перевищити 120 млн доларів, а ще за рік - наблизитись до 400 млн, і SpaceX не готова безстроково фінансувати роботу терміналів для України. 

Серед документів, які SpaceX надсилала Пентагону і про які відомо CNN - також прохання, про яке раніше не повідомлялося, надіслане головнокомандувачем Валерієм Залужним Ілону Маску у липні, в якому він просив про ще майже 8 тисяч терміналів Starlink. Як зазначає CNN, це привідкриває інформацію про масштаби допомоги, яку отримувала Україна. 

Нагадаємо, нещодавно Ілон Маск спровокував хвилю обурення твітами з пропозиціями завершити війну в Україні територіальними поступками РФ та її відмовою від НАТО, щоб запобігти ядерній ескалації. Скандал співпав у часі з повідомленнями про несподівані масштабні перебої з роботою Starlink під час українського контрнаступу на півдні наприкінці вересня. Схоже, йшлося про раніше окуповані території, куди українські військові заходили під час боїв і можливо, що це було пов’язано із запобіжниками від нецільового використання Starlink російськими силами. 

У ЗМІ з’явилась інформація про те, нібито Ілон Маск мав розмову з президентом РФ Владіміром Путіним перед своїми скандальними твітами з "мирним планом", проте Маск це заперечив.

Після одного з останніх твітів міністра цифрової трансформації Михайла Федорова про те, що Starlink життєво необхідні для української інфраструктури, Маск відповів йому словами "Будь ласка. Радий підтримувати Україну". 

Як повідомлялося, днями Польща передала Україні 150 терміналів супутникового зв’язку Starlink для відновлення зв'язку на звільнених територіях Харківщини. У серпні повідомлялося, що Польща передала Україні 5 тисяч терміналів-антен

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.