У Нідерландах суд визнав винним чоловіка, чия повітряна куля до смерті налякала трьох папуг

Середа, 19 жовтня 2022, 23:26

Апеляційний суд нідерландського міста Гертоґенбос зобов’язав чоловіка виплатити понад 55 тисяч євро компенсації власнику трьох папуг, які злякалися прольоту повітряної кулі та в результаті померли.

Про це йдеться в рішенні суду від 18 жовтня, з яким ознайомилася "Європейська правда".

Повітроплавець брав участь у змаганнях 11-12 березня 2017 року, при цьому пролетівши над ділянкою власника папуг, яка перебувала в зоні, де заборонено літати нижче 300 метрів. У результаті двоє папуг загинули одразу, а третій – наступного дня.

Власник папуг вимагав через суд відшкодування збитків у розмірі 113 тисяч євро. Суд східної частини провінції Північний Брабант спершу постановив, що власник повітряної кулі має сплатити понад 55 тисяч євро, але повітроплавець оскаржив це рішення.

Під час апеляції власник повітряної кулі все ж визнав, що пролітав надто низько, коли проходили повз ділянку з папугами. За його власним зізнанням, при цьому він кожні 5-10 секунд коригував висоту за допомогою пальника.

За словами повітроплавця, на підставі висновків запрошеного ветеринара не можна було зробити висновок, що папуги загинули саме через стрес від повітряної кулі, що пролітала над ними. Та апеляційному суду інші версії не є правдоподібними.

Апеляційний суд Гертоґенбоса, як і суд першої інстанції, визнав повітроплавця відповідальним за завдані власнику папуги збитки. Крім відшкодування збитків у розмірі 55 тисяч євро, повітроплавцю також доведеться сплатити всі судові витрати.

Минулого року суддя в Іспанії надав спільну опіку над собакою розлученій парі, яка звернулася до суду, щоб визначити, з ким житиме домашня тварина.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.