Суд в Іспанії виніс незвичне рішення про спільну опіку над собакою розлученої пари

Середа, 27 жовтня 2021, 15:44

Суддя в Іспанії надав спільну опіку над собакою розлученій парі, яка звернулася до суду, щоб визначити, з ким житиме домашня тварина.

Про це пише ВВС, повідомляє "Європейська правда".

Мадридський суд визнав, що обидві сторони несуть "спільну відповідальність" і "спільно повинні дбати" про собаку Панду.

Зараз Іспанія розробляє нове законодавство, згідно з яким тварини більше не вважаються об'єктами та офіційно визнаються живими істотами. Цей статус допоможе партнеру запросити спільну опіку над твариною після розриву стосунків.

Лола Гарсія з юридичної фірми Law & Animals подала цю справу до суду відповідно до Європейської конвенції про захист свійських тварин 1987 року, яку Іспанія ратифікувала у 2017 році.

Вона сказала, що це було "новаторське рішення", тому що її клієнт змогла заявити про себе не як "співвласник" собаки, а як "відповідальна" особа та "опікун".

За словами Гарсії, як докази було подано договір про взяття Панди з притулку, ветеринарні рахунки та фотографії, на яких "усі троє виглядають як сім'я, так само, якби це була сімейна фотографія з дітьми".

Суддя ухвалив, що "докази в ході розгляду показують емоційні відносини між позивачем і собакою, які заслуговують на законну опіку".

Нагадаємо, на іспанському острові Ла-Пальма врятували кількох собак, які опинилися заблокованими потоками лави після початку виверження вулкана Кумбре-В’єха місяць тому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.