У Німеччині запропонують план відбудови України на зразок плану Маршалла

Понеділок, 24 жовтня 2022, 10:20

У Берліні пройде 5-та Німецько-українська економічна конференція, на ній представлять позиційний документ "Відновлення України" - за зразок взято План Маршалла з відбудови Західної Німеччини після Другої світової війни за допомогою США

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє медіагрупа RND.

За ініціативи Комітету з питань східноєвропейських економічних відносин 50 експертів склали досьє з детальними пропозиціями та побажаннями щодо процесу економічного розвитку в Україні. "Ми повинні надавати негайну допомогу, наприклад, з інфраструктурою або енергопостачанням, але ми також повинні думати про майбутнє", - пояснює ініціативу Міхаель Гармс, керуючий директор Комітету.

Досьє "Відновлення України" було підготовлено напередодні 5-ї Німецько-української економічної конференції, яка проходить  в Берліні і на якій також очікуються канцлер Олаф Шольц та прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

У документі експерти рекомендують європейським країнам, які беруть участь у відновленні, та ЄС призначити координатора високого рівня для України.

Координатори повинні сформувати раду для обміну інформацією з українським урядом щодо поточних потреб та проєктів. Кожна країна-донор має зберегти контроль над власними проєктними коштами для забезпечення прозорості та підзвітності.

За словами Гармса, розумний план має зробити дві речі: "Люди повинні побачити швидкі результати у відновленні зруйнованої інфраструктури. Водночас важливо закласти основи для сталого зростання". Перш за все, це означає "використання величезного потенціалу зростання України у сферах цифровізації, сільського господарства та зеленої енергетики та послідовну розбудову низьковуглецевої економіки".

Поки панує війна, звичайно, не варто очікувати величезної хвилі інвестицій німецьких компаній в Україну, визнав Гармс. Це буде радше поступовий процес, але до нього треба готуватися. І є позитивні сигнали від німецьких компаній, які зберігають або навіть розширюють свою участь в Україні, незважаючи на війну, наприклад, в автомобільній промисловості або в торгівлі будівельними матеріалами.

На думку німецьких компаній, міжнародні донори та уряд у Києві мають зосередитися на створенні швидких стимулів для приватного сектору за прикладом Плану Маршалла для Західної Німеччини після Другої світової війни.

"Для того, щоб долучитися, компаніям потрібні надійні контакти, швидке проведення тендерів та отримання дозволів, а також фінансова та юридична безпека", - підкреслив Гармс.

20-сторінкове досьє "Rebuild Ukraine" присвячене темам будівництва, логістики та інфраструктури, діджиталізації, енергетики, охорони здоров'я та сільського господарства.

За словами Гармса, компанії очікують від німецько-української економічної конференції "багато конкретних ідей" щодо реконструкції та "швидких і креативних рішень" від політиків.

Нагадаємо, канцлер Німеччини Олаф Шольц і президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявили, що для відбудови України має бути створений свій "план Маршалла", у якому Європейський Союз відіграватиме особливу роль.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.