Нідерланди розслідують повідомлення про неофіційні "поліцейські відділки" Китаю в країні

Середа, 26 жовтня 2022, 13:03

Нідерланди розслідують інформацію про те, що Китай має на території країни два незаконні "поліцейські відділки", які діють під виглядом сервісних центрів для китайських громадян, а на практиці використовуються для тиску на китайських дисидентів. 

Як повідомляє AFP, про це сказала речниця МЗС Максім Говенкамп. 

"Міністерство закордонних справ зараз розслідує діяльність так званих поліцейських відділків. Коли буде більше ясності щодо цього питання, ми будемо вживати відповідних заходів", - наводить її слова AFP.

У МЗС Китаю заявили, що нічого не знають про атаку російських дронів на Київ

У її коментарі, який наводить BBC, Говенкамп сказала також, що уряду Нідерландів не було відомо про діяльність таких китайських установ через дипломатичні контакти з Китаєм і приховане їх створення - незаконне. "Це дуже тривожний сигнал, що громадянин Китаю, схоже, зазнавав переслідування тут, у Нідерландах. У поліції думають над варіантами, який захист запропонувати йому", - зазначила вона.

Раніше у західних ЗМІ почала поширюватися інформація про те, що Китай має низку замаскованих "поліцейських відділків" у багатьох європейських країнах. 

Тема опинилась у фокусі уваги після доповіді іспанської правозахисної організації Safeguard Defenders, в якому йдеться, що поліція двох китайських провінцій створила 54 "закордонні сервісні центри" у 21 країні. Більшість із них розташовані у Європі, зокрема - 9 в Іспанії, 4 в Італії, 2 у Лондоні, один у Глазго. Формально метою цих офісів є боротьба з транскордонною злочинністю й допомога китайським громадянам з адмінпослугами, як, наприклад, поновленням посвідчень водія. Проте на практиці ці осередки займаються переслідуванням нелояльних до влади Китаю людей.  

Нідерландські RTL News та журналісти-розслідувачі проєкту Follow the Money детальніше дослідили питання і поспілкувалися з китайцем, який на власному досвіді зіткнувся зі співробітниками "сервісних центрів" у Нідерландах. З його слів, йому одного разу зателефонували, представившись співробітником, і закликали повертатися в Китай, щоб "вирішити низку питань" і закликали "подумати про батьків". Після того дзвінка тиск і залякування продовжились. 

У посольстві Китаю журналістам RTL News заявили, що їм нібито не відомо про існування таких поліцейських відділків за кордоном. Речник МЗС Китаю заявив, що згадані "відділки" є сервісними центрами для китайців за кордоном і нічого не порушують. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.