ЄС схвалив заходи для подолання енергетичної кризи

Четвер, 6 жовтня 2022, 20:20

Члени Європейського Союзу в четвер схвалили регламент Ради ЄС про "надзвичайне втручення для вирішення проблеми високих цін на енергоносії".

Як передає "Європейська правда", про це повідомила пресслужба Ради.

Регламент передбачає спільні заходи зі скорочення попиту на електроенергію, а також зі збору та перерозподілу надлишкових доходів енергетичного сектору на користь домогосподарств та малих і середніх підприємств. Міністри енергетики країн ЄС досягли політичної згоди щодо цих заходів 30 вересня.

Так, встановлюється добровільна ціль – скорочення споживання електроенергії на 10% – і обов’язкова – скорочення споживання на 5% у порівнянні з його рівнем у години пік.

Єврокомісія готується до відключення електроенергії в країнах ЄС взимку

Дохід для виробників електроенергії обмежується 180 євро/МВт-год, але окремі держави можуть його збільшити залежно від внутрішніх обставин. Надлишкові кошти будуть використовуватися для компенсування високих цін для споживачів і малого та середнього бізнесу, а також інші заходи з економії.

Крім того, компанії, що працюють в енергетичному секторі, повинні будуть обов’язково платити "внесок солідарності". Він розраховується на основі оподатковуваного прибутку, який на 20% і більше перевищуватиме середній такий прибуток з 2018 року. Ці кошти також ідуть на підтримку підприємцям і домогосподарствам.

Наголошується, що регламент діятиме тимчасово – з 1 грудня 2022 року по 31 грудня 2023-го. Крім того, цільові показники скорочення енергоспоживання діятимуть до 31 березня, а обмеження на прибуток енергокомпаній – до 30 червня. Для Кіпру та Мальти були передбачені "спеціальні винятки" з регламенту.

Очікується, що регламент буде опублікований в Офіційному віснику ЄС та набуде чинності наступного дня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.