Шольц: найкращий спосіб відновлення світової економіки - закінчення війни в Україні

Вівторок, 15 листопада 2022, 12:21

Канцлер Німеччини Олаф Шольц на саміті G20 на індонезійському острові Балі заявив, що найефективнішим способом відновлення світової економіки є припинення війни в Україні.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Deutschlandfunk.

Падіння цін на продовольство після відновлення поставок зерна з України свідчить про те, що причиною турбулентності на світових ринках є війна, зазначив канцлер Німеччини.

Зеленський на саміті G20 запропонував українську "формулу миру" з 10 кроків

"Перш за все, я хотів би ще раз чітко заявити, що найефективніший спосіб відновлення світової економіки - це припинити війну Росії проти України", - сказав Шольц на сесії щодо продовольчої та енергетичної безпеки під час зустрічі на Балі.

Шольц звинуватив президента Росії Путіна в провокуванні подальшої ескалації ситуації ядерними погрозами. 

Водночас канцлер привітав досягнуту переговорниками з G20 домовленість щодо підсумкової декларації, в якій переважна більшість учасників засуджує агресивну війну Росії.

Поки не зрозуміло, чи підтримають декларацію в такому вигляді глави держав і урядів групи G20.

Нагадаємо, на саміті дистанційно виступив і президент України Володимир Зеленський. У промові він кілька разів згадав групу як G19, "викреслюючи" з неї Росію, пояснив, чому для України неприйнятний умовний "Мінськ-3", та розповів, якими Україна бачить 10 кроків для завершення війни і вирішення створених нею проблем. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.