Президент Литви закликав НАТО звертати більше уваги на участь Білорусі у війні РФ проти України

Понеділок, 21 листопада 2022, 14:16

Президент Литви Гітанас Науседа закликав НАТО звернути увагу на роль Білорусі у війні Росії проти України.

Про це він сказав в інтерв'ю телеканалу "Настоящее время", пише "Європейська правда".

"Зрозуміло, що Білорусь бере участь у війні. Білорусь перебуває в повному розпорядженні Росії для пересувань військових у будь-які регіони - на захід чи південь. І зараз на території Білорусі перебувають російські солдати, готові вирушити в зони бойових дій в Україну. Але ж їх можуть відправити і до західного кордону", - сказав Науседа.

"Нам потрібно про це думати. І саме тому ми звернулися до генерального секретаря НАТО і до комітетів Альянсу з проханням приділити більшу увагу фактору Білорусі в цій війні", - додав литовський президент.

Науседа зазначив, що його сильно турбує проблема протиповітряної оборони Литви, яка досі не вирішена попри рішення на саміті в Мадриді.

"Наразі у нас є тільки угоди, а нам потрібні тактичні дії. І я думаю, що те, що сталося в Польщі, призведе до конкретних рішень про системи ППО, зокрема в моїй країні. Плюс, ми наближаємося до саміту у Вільнюсі, і я дуже сподіваюся, що ми досягнемо прогресу до цього часу", - сказав він.

Нагадаємо, після падіння ракети в Польщі Науседа заявив, що НАТО має швидко розгорнути більше засобів протиповітряної оборони на польсько-українському кордоні та на решті східного флангу Альянсу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: