У Польщі розповіли нові деталі про розіграш Дуди російськими пранкерами

Середа, 23 листопада 2022, 10:24

У канцелярії президента Польщі кажуть, що опублікований у мережі запис розмови російських пранкерів Вована і Лексуса з Анджеєм Дудою відрізняється від справжнього перебігу розмови.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє RMF24 з посиланням на співрозмовників в оточенні польського президента.

Чиновники відзначають напружену ситуацію, яка склалася у вівторок ввечері. Після вибуху ракети в Пшеводові президент прийняв низку телефонних дзвінків, більшість з яких були з Балі. Саме там проходила зустріч лідерів країн Групи двадцяти. Використовувалися й інші методи перевірки, кажуть чиновники, стверджуючи при цьому, що подібних пранкерських атак, які доводиться відбивати канцелярії президента, набагато більше.

За словами урядових дипломатів, опублікована розмова відрізняється від реальної. Як вони зазначають, під час телефонної розмови абонент набагато краще говорив англійською мовою, без явного російського акценту.

В офіційному комюніке канцелярія Анджея Дуди повідомила, що "з незвичної манери ведення розмови президент зрозумів, що, можливо, мала місце спроба розіграшу, і припинив розмову". В оточенні президента неофіційно повідомляють, що російських пранкерів підвела відсутність інформації про Еммануеля Макрона.

Під час розмови вони не знали, що президент Франції перебуває на Балі. Коли це з'ясувалося, президент Дуда, як кажуть, припинив розмову. За інформацією канцелярії президента, весь цей пасаж в опублікованому варіанті був вирізаний.

На думку соратників президента, за успіх провокації одноосібно відповідає одна людина і її помилка полягає у неналежній перевірці дзвінка від нібито президента Франції. Водночас, чиновники не хочуть спекулювати на тому, чи може цей співробітник мати якісь зв'язки з російськими спецслужбами. Зрештою, це вже вдруге, коли ті ж самі російські пранкери успішно обманюють канцелярію польського президента.

Також поки що немає інформації про наслідки для потенційного винуватця.

Як повідомлялося, російські пранкери, відомі під псевдонімами Вован і Лексус, зателефонували президенту Польщі Анджею Дуді від імені французького президента Еммануеля Макрона після падіння ракети у Пшеводуві.

Опублікована розмова триває понад сім хвилин. На запису співрозмовники говорять англійською мовою.

Голос, який, як стверджується, належить Дуді, говорить про збиту ракету та консультації з генсеком НАТО і президентом США. Також він говорить, що чекає на результати розслідуванні "і не звинувачує росіян". "Думаєте, мені потрібна війна з Росією? Ні. Я цього не хочу", - сказав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: