Уряд Естонії оновив засади політики безпеки через війну РФ проти України

Вівторок, 24 січня 2023, 16:43

У вівторок естонський уряд схвалив і направив до Рійгікогу (парламенту) основи політики безпеки Естонії, які описують ситуацію з безпекою, що стала більш напруженою.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє портал ERR.

В основі оновленої політики безпеки лежать три основні цілі: опис обстановки у сфері безпеки станом на початок 2023 року, роз'яснення цілей Естонії в умовах більш напруженої ситуації у сфері безпеки, а також кроків, необхідних для їх досягнення.

Попередні засади політики безпеки було ухвалено 2017 року. Основи політики безпеки доповнюються або змінюються залежно від змін ситуації у сфері безпеки та можливостей у забезпеченні безпеки Естонії, але кожен склад Рійгікогу оновлює їх щонайменше раз на чотири роки.

У пояснювальному листі йдеться про те, що оновлення основ нинішньої - п'ятої - політики безпеки було розпочато 2021 року. Після початку агресивної війни Росії проти України 24 лютого 2022 року виникла потреба в переоцінці змін безпекової обстановки, а також у доповненні принципів і напрямів роботи політики безпеки.

Програма дій уряду на 2022-2023 роки передбачала оновлення основ політики безпеки. Таким чином, п'ятий проєкт був готовий до кінця 2022 року.

"Міжнародна обстановка у сфері безпеки значно погіршилася. Російська Федерація розпочала повномасштабну війну проти України. Пандемія COVID-19, що передувала цьому, показала важливість наслідків громадянської кризи. Ці тенденції змінили погляди на політику безпеки як в Естонії, так і в західних країнах загалом. Це вимагає від країни і суспільства загалом готовності до ризиків. Естонія повинна докладати набагато більше зусиль для зміцнення безпеки, ніж раніше" - йдеться у пояснювальному листі.

Як повідомлялося, Естонія у рамках анонсованого минулого тижня рекордного пакета військової допомоги для України передає їй усі наявні гаубиці калібру 155 мм.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.