Нідерланди запропонували створити у Брюсселі штаб ЄС із забезпечення дотримання санкцій

Вівторок, 21 лютого 2023, 11:31

Європейський Союз має створити орган, який би централізовано з Брюсселя боровся з масовим обходом санкцій блоку проти Росії.

Про це заявив міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Хукстра, пише "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.

"Наразі ми маємо занадто мало можливостей в ЄС для аналізу, координації та просування нових санкцій - саме тому я хотів би, щоб ми створили в Брюсселі санкційний штаб, націлений на обхід", - сказав Хукстра.

За словами нідерландського міністра, "це буде місце, де держави-члени зможуть об'єднувати інформацію та ресурси щодо ефективності та ухилення, де ми робимо набагато більше для боротьби з обходом".

Згідно з пропозицією Нідерландів, новий санкційний штаб створить контрольний список секторів і торговельних потоків з високим ризиком обходу.

"Компанії будуть зобов'язані включати в свої контракти положення про кінцеве використання, щоб їхня продукція не опинилася в російській військовій машині", - сказав Хукстра.

"ЄС повинен використовувати всю міць своєї колективної економічної сили і системи кримінального правосуддя проти тих, хто допомагає ухилятися від санкцій - називаючи імена, соромлячись, накладаючи санкції і переслідуючи їх у судовому порядку", - додав він.

Гаага почала поширювати цю пропозицію тиждень тому, і десяток країн-членів ЄС висловили свою підтримку, включаючи Німеччину, Францію, Іспанію та Італію, сказав Хукстра в інтерв'ю групі журналістів.

У травні минулого року Єврокомісія оприлюднила плани, згідно з якими порушення санкцій ЄС стане злочином на всій території Євросоюзу.

Ця пропозиція все ще потребує підтримки країн-членів, які традиційно обережно ставляться до реформ, що вимагають змін у кримінальному законодавстві. З прийняттям цієї правової норми новий орган зможе надсилати справи безпосередньо генеральному прокурору ЄС.

Відповідаючи на запитання, чи буде нова штаб-квартира також займатися арештом і заморожуванням заморожених російських активів, Хукстра сказав, що деталі ще потрібно буде обговорити.

"Для мене абсолютно ясно, що це буде фундаментальною частиною нашого майбутнього геополітичного інструментарію, що нам потрібно більше для цієї конкретної мети, для цієї конкретної війни", - сказав Хукстра.

У грудні ЄС також призначив спеціального посланника з питань санкцій, який буде домагатися більш жорсткого дотримання і узгодження з його обмежувальними заходами в третіх країнах.

Нагадаємо, високий представник ЄС із питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель висловив упевненість, що десятий пакет санкцій проти Росії буде ухвалено до річниці повномасштабного вторгнення в Україну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: