Швейцарія готує новий пакет допомоги Україні та Молдові на $151 млн

Середа, 22 лютого 2023, 16:56

Уряд Швейцарії просить парламент схвалити направлення 140 мільйонів франків ($151 млн) додаткової гуманітарної допомоги Україні та Молдові.

Про це повідомило агентство Reuters, пише "Європейська правда".

Швейцарія вже виділила 1,3 млрд франків на підтримку України, в тому числі 270 млн франків на допомогу населенню і понад 1 млрд франків на підтримку українців, які втекли до Швейцарії.

Близько 75 тисяч українців отримали притулок у Швейцарії з початку повномасштабної війни 24 лютого минулого року.

Уряд заявив, що переконаний у необхідності подальшої підтримки для поліпшення "нестабільного становища" людей в Україні, де 40% населення залежить від допомоги.

"Ми можемо підтримати Україну гуманітарно, дипломатично і з метою відновлення. Потреби на місцях величезні", - заявив на пресконференції в Берні міністр закордонних справ Італії Ігнаціо Кассіс.

Більша частина запропонованих коштів - 114 мільйонів франків - призначена для України, а 26 мільйонів франків - для Молдови. Запланована допомога включає в себе укриття для шкіл, ремонт лікарень та енергетичної інфраструктури, а також невеликі кредити для малих сільськогосподарських підприємств.

Серед проєктів, які можуть бути підтримані, також розмінування, психологічна та соціальна підтримка населення.

Нейтральна Швейцарія прийняла санкції Європейського Союзу проти Росії, включаючи обмеження проти 1300 фізичних осіб та замороження активів на суму 7,5 мільярдів франків.

Водночас Берн заблокував подальший експорт зброї швейцарського виробництва Німеччиною, Данією та Іспанією до Києва, посилаючись на свої закони про нейтралітет.

Опитування дослідницького інституту Sotomo до першої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну показало, що населення Швейцарії нині розділене у ставленні до того, наскільки активно країна повинна допомагати Києву.

Читайте також: Крига скресла: як нейтральна Швейцарія схиляється до реекспорту озброєнь в Україну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: