У Литві ведуть досудове розслідування через підозру в експорті добрив з Білорусі в обхід санкцій

Четвер, 23 лютого 2023, 14:21

У Литві ведуть досудове розслідування за фактами обходу санкцій та контрабанди білоруських добрив, затримали двох осіб та 3000 тонн карбаміду.

Про це повідомляє LRT, пише "Європейська правда".

Гендиректор Митного департаменту Дарюс Жвіронас повідомив, що це результат системної роботи багатьох відомств, і попри те, що оголошення збіглося в часі з публікацією активістів-розслідувачів, розслідування велося з 13 січня і про нього не повідомляли, аби не зривати слідство. 

За даними слідства, для обходу санкцій могли використовувати підставну компанію у Білорусі, яка не в санкційному списку. 

Нагадаємо, днями білоруські та литовські активісти-розслідувачі опублікували своє дослідження про схему експорту продукції підсанкційного "Азот Гродно" під прикриттям інших компаній.

Президент Литви Гітанас Науседа, коментуючи ці новини, зазначив, що контролювати дотримання санкцій було би значно простіше, якби заборона стосувалася певних товарів, а не компаній.  

"Якби ми накладали санкції на товари і не робили ніяких винятків, то, думаю, контролюючі органи могли би робити свою роботу набагато ефективніше", - зазначив президент.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: