Зеленський про "мирний план" Китаю: Це вже щось, але є думки, з якими не погоджуюся

П'ятниця, 24 лютого 2023, 18:13

Президент Володимир Зеленський вважає, що у так званому "мирному плані" Китаю є пункти, з якими можна працювати, хоче з "деякими думками" він не погоджується. 

Про це президент сказав на пресконференції 24 лютого, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

"Мені здається, що це був не "мирний план" Китаю, не резолюція, не декларація… Мені здається, що Китай показав своїй думки з приводу цього… Я вважаю, що те, що Китай почав говорити про Україну - це дуже непогано. Питання, що йде за словами?", - сказав Зеленський. 

Він зауважив, що у представленому "плані" є пункти, які співпадають з інтересами України.

"Територіальна цілісність там - співпадає. Я вважаю, що там є повага до територіальної цілісності. Там не вказано, до якої країни, але порушена територіальна цілісність нашої держави. Там говорится про ядерну безпеку. Це співпадає з інтересами світу і нашої держави. Якісь пункти є, які зрозумілі мені", - сказав Володимир Зеленський. 

Водночас, за його словами, у китайській пропозиції є думки, з якими він не погоджується, і "весь світ, здається, не погоджується".

"Але, тим не менш, це вже щось. Я вважаю, що правильно думати, що якщо там є думки, які так чи інакше співпадають з повагою до міжнародного права, до територіальної цілісності і якихось безпекових речей, я вважаю, що ми повинні в нормальному сенсі слова це використовувати, і нехай в цьому пункті попрацювати з Китаєм, чому ні? Наше завдання - зібрати всіх, щоб ізолювати одних", - зазначив президент.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прокоментував китайський план, зазначивши, що Китай не має великої довіри, тому що він не зміг засудити незаконне вторгнення в Україну.

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив про сумнівність конструктивної ролі Китаю, яку б він міг відіграти у врегулюванні війни в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: