У Швеції – масова розсилка підозрілих листів із порошком, загрози не виявили

Середа, 29 березня 2023, 18:57

Правоохоронці Швеції в середу отримали повідомлення про підозрілі листи від адміністративних центрів 18 з 21 району країни, через що подекуди була оголошена евакуація й викликані вибухотехніки.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Dagens Nyheter.

Перший лист виявили вранці у середу під час щоденного відкриття пошти в місті Вестерос – адміністративному центрі лену Вестманланд. Після цього повідомлення надійшли ще із 17 міст-центрів регіонів Швеції.

Після цих звісток поліція виставила кордони довкола приміщень адміністрацій, у багатьох випадках їх евакуювали та викликали вибухотехніків, щоб перевірити вміст пакунків.

Подальша перевірка показала, що порошок не становить загрози. "Ми не знаємо, що міститься в листах. Але головне, що це нешкідливо", – заявив Гіт Тедвалл, представник пресслужби національної поліції Швеції.

Правоохоронці деяких ленів ведуть окремі розслідування, які координуються на національному рівні. У деяких випадках, окрім порошку, також ішлось про погрози на адресу місцевої влади, але деталей у поліції не повідомляють.

"Лист не має конкретного відправника, але підписаний "Djurägare i Sverige" (Власники тварин у Швеції), або щось подібне", – каже член адміністративної ради лену Халланд Йорген Петерс.

Нагадаємо, що протягом минулого року в Іспанії масово розсилались листи з вибуховою речовиною, один із яких надійшов у посольство України. У справі затримали підозрюваного – 74-річного чоловіка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: