Румунія починає перевірки сільгосптоварів із України на кордоні

Середа, 19 квітня 2023, 17:27

Міністр сільського господарства Румунії Петре Деа у середу повідомив українському колезі Миколі Сольському про запровадження на кордоні перевірок сільськогосподарських товарів, які ввозяться з України.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Digi24.

Як оголосив румунський міністр, Румунія запровадить додаткові заходи безпеки – пломбування й відстеження – для транспортних засобів, що прямують через румунську територію до третіх країн, для захисту румунських фермерів, які постали перед труднощами через наплив зерна з України.

"Румунія як держава-член ЄС підтримує зусилля Європейської комісії з підтримки України перед лицем російської агресії та продовжить забезпечувати транзит зерна з цієї країни до третіх країн і традиційних торговельних маршрутів", – підкреслив міністр.

Польща ймовірно перегляне перелік продуктів, заборонених для імпорту з України

Також Румунія із середи запроваджує митний контроль для всієї агропродовольчої продукції, що надходить з України, з відбором зразків для визначення якості відповідно до європейського законодавства, а не в пункті призначення, як це було до цього часу.

"Таке рішення було ухвалене у зв'язку з тим, що в іншій європейській країні було виявлено перевищення рівня пестицидів, встановленого ЄС", – зазначається в повідомленні. Про пестициди в українському зерні раніше заявляла Словаччина.

Також міністр сільського господарства Румунії звернувся до української сторони з проханням якнайшвидше обмежити експорт зернових та олійних культур до Румунії, "зважаючи на труднощі, перед якими постали румунські фермери".

Обидва міністри домовились провести двосторонню зустріч у п’ятницю, 21 квітня, для вирішення проблемних питань.

Як відомо, останніми днями Польща, Угорщина, Словаччина та Болгарія заборонили імпорт українських сільгосптоварів, у Румунії лунають заклики до цього через шкоду для місцевих фермерів у зв’язку з нижчими цінами української продукції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: