Німеччина не відмовиться від угоди з Китаєм щодо порту Гамбурга попри безпекові застереження

Четвер, 11 травня 2023, 09:08

Уряд Німеччини заявив, що продовжить реалізацію суперечливого плану продажу частини портового термінала в Гамбурзі китайській державній компанії Cosco, попри нові занепокоєння з приводу безпеки і протести членів панівної коаліції.

Як повідомляє "Європейська правда", про це пише Politico.

Канцлер Олаф Шольц проштовхнув угоду в жовтні минулого року, дозволивши судноплавному гіганту Cosco придбати 24,99% акцій термінала Tollerort в Гамбурзі, навіть попри те, що кілька членів Кабінету міністрів висловили заперечення.

Але минулого місяця угода була поставлена під сумнів, коли з'ясувалося, що німецькі органи безпеки оголосили цей об'єкт "критично важливою інфраструктурою", а це означає, що придбання могло б зіткнутися з посиленими обмеженнями.

Проте речник уряду Штеффен Гебештрайт заявив у середу, що уряд "дотримується" свого рішення від жовтня, не вносячи жодних змін, навіть попри те, що термінал "тепер вважається оператором об'єктів критичної інфраструктури". Він не надав додаткових деталей, що пояснюють причини такого рішення.

У квітні повідомлялося, що Шольц, соціал-демократ і колишній мер Гамбурга, наполягав на тому, щоб угода про продаж 24,99% залишилася чинною. Це викликало нову критику з боку його партнерів по коаліції з партії "Зелених" та дружньої до бізнесу Вільної демократичної партії, які закликали до переоцінки угоди, а також до потенційного зменшення частки Cosco в терміналі.

Новий дозвіл з'явився всього за шість тижнів до запланованого на 20 червня саміту німецьких і китайських урядовців у Берліні. Критики стверджують, що часткове придбання порту є частиною цілеспрямованої інвестиційної стратегії, за допомогою якої Пекін хоче поставити під свій вплив інфраструктуру всієї Європи.

За даними ЗМІ, Європейська комісія попередила уряд Німеччини не схвалювати інвестиції китайської компанії Cosco в порт Гамбурга.

Нагадаємо, минулого тижня Пекін в останній момент скасував запрошення для міністра фінансів Німеччини Крістіана Лінднера, який мав прибути на переговори до Китаю 10 травня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: