Посол Польщі розкритикував командувача армії Угорщини за натяки на потребу умиротворення РФ

Четвер, 11 травня 2023, 13:05

Посол Польщі в Будапешті розкритикував нового командувача угорської армії за те, що він фактично виступає за "умиротворення" Росії після її вторгнення в Україну.

Про це пише Bloomberg, повідомляє "Європейська правда".

Посол Себастьян Кечек опублікував лист, адресований генерал-лейтенанту Габору Боронді, який заявив у вівторок, що Другій світовій війні можна було б запобігти, якби західні держави підтримали мирні переговори з нацистською Німеччиною після вторгнення Адольфа Гітлера в Польщу в 1939 році.

Коментарі Боронді на державному телебаченні мали на меті виправдати небажання прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана підтримати сусідню Україну в її боротьбі проти російського вторгнення.

Новопризначений глава угорських збройних сил назвав німецьке вторгнення і наступний поділ Польщі за участю Радянського Союзу "німецько-польською локальною війною".

"Ці коментарі є неприйнятним спотворенням історії і ніколи не повинні були прозвучати, особливо від представника близького союзника", – написав Кечек у листі, опублікованому в середу.

"Політика умиротворення і прийняття подальших вимог Третього Рейху призвели до початку Другої світової війни, а не відсутність мирних переговорів з агресором", – додав він.

Як відомо, Орбан відмовив у військовій допомозі Україні і попередив про загрозу Третьої світової війни через рішення членів НАТО і ЄС надіслати Києву зброю і гроші, щоб допомогти захистити свою територію. Він неодноразово заявляв, що Захід повинен розглянути питання про скорочення підтримки України для якнайшвидшого завершення війни.

Нещодавно Орбан вкотре повторив свою тезу про те, що у російсько-українській війні будуть лише переможені, а не переможці, а "Росія не буде сидіти склавши руки і спостерігати за тим, як вона зазнає поразки".

Водночас міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто вкотре різко розкритикував американського посла Девіда Прессмана, заявивши, що той займається "пропагандою війни", тоді як Будапешт – на боці миру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: