Бельгія передасть Україні 92 млн євро прибутків із заморожених активів РФ

П'ятниця, 12 травня 2023, 17:06

Уряд Бельгії в п’ятницю схвалив новий пакет допомоги Україні у вигляді прибутків від використання заморожених активів Росії.

Про це повідомляє "Європейська правда".

Загальна сума фінансової допомоги становить 92 мільйони євро, а джерелом цих коштів є податкові надходження, зібрані з російських фінансових активів, заморожених у Бельгії.

"Половина цієї суми, 46 мільйонів євро, призначена для нової військової допомоги. Це передбачає постачання бронетехніки, зброї та боєприпасів", – йдеться в повідомленні бельгійського уряду, де вказується, що ці кошти прагнуть передати "дуже швидко".

Інша половина суми, яку Брюссель виділяє Києву, буде скерована на підтримку українського населення та зміцнення дипломатичної присутності Бельгії.

Прем'єр Бельгії: заморожені активи Центробанку РФ необхідно віддати на підтримку України

Більша частина цієї суми, а саме 24 мільйони євро, буде витрачена на посилення гуманітарної допомоги в координації з ООН – зокрема освіту, охорону здоров'я та продовольчу безпеку у великих містах та в зонах бойових дій.

Ще вісім мільйонів євро виділяється на відновлення України через фонди, створені Європейським інвестиційним банком та Світовим банком.

Решта коштів, як планується, будуть спрямовані на реформування й зміцнення бельгійської дипломатичної мережі в Україні та регіоні, забезпечення безпеки стратегічної інфраструктури України (включно з її атомними електростанціями) та підтримку фонду Міжнародного кримінального суду для жертв війни.

Нагадаємо, Європейська комісія підтвердила, що розробила юридично прийнятні варіанти використання активів Росії – як приватних, так і державних – для відбудови України. Прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що їх розглянуть у червні.

Читайте також: Як заморожені активи РФ допоможуть Україні: головні сценарії, що обговорює ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: