Посольство України після слів Вучича різко відреагувало на негативні оцінки Майдану у Сербії

Понеділок, 15 травня 2023, 13:58

Посольство України у Сербії засудило те, що в балканській країні в негативному контексті згадують Революцію гідності, і виступило з різкою заявою після слів, зокрема, сербського президента Александра Вучича про Майдан.

Про це йдеться у заяві посольства, яка є в розпорядженні "Європейської правди".

У посольстві відзначили, що Революцію гідності в Україні протягом останніх років регулярно згадують в політичному та інформаційному просторі Сербії і часто з негативним відтінком. 

"Цей рік не став винятком, адже український Майдан знову згадали у негативному світлі. У зв’язку з цим посольство України в Сербії вкотре офіційно заявляє, що держава Україна жодним чином не втручається у внутрішньополітичну ситуацію в Республіці Сербія.

Водночас посольство вважає неприпустимими спроби втручання у внутрішні справи України, а особливо публічні негативні оцінки свідомого європейського вибору українського народу з боку будь-яких офіційних осіб іноземних держав", – йдеться у заяві українського дипвідомства.

У посольстві відзначили, що те, що іноді в негативному контексті намагаються представити як "український сценарій", насправді є боротьбою українського народу за свої права проти корумпованої тоталітарної влади. 

Президент Сербії анонсував відставку з поста лідера партії: "Майдану не буде"

"Це європейський вибір більшості українців, за який ми заплатили і платимо високу ціну. Будь-яка оцінка цих виборів, позитивна чи негативна, є виключно справою українського народу", – йдеться у заяві посольства.

Посольство щиро сподівається, що всі, хто підтримує євроінтеграцію Сербії, поважатимуть і європейський вибір дружнього слов’янського народу – українців. 

"Більше того, ми очікуємо від Сербії не публічного засудження європейського вибору українського народу, а засудження жорстокої агресії Російської Федерації, керівництво якої вирішило розпочати повномасштабне вторгнення в Україну, щоб покарати її прагнення до свободи та право обирати свій власний шлях", – йдеться у заяві.

Представники влади та провладні ЗМІ називають протести опозиції, які відбулися в Сербії після масових вбивств, "спробою Майдану". У неділю президент Сербії Александар Вучич, говорячи про протести сказав, що "Майдану в Белграді не буде".

Останніми тижнями Вучич зазнав критики після того, як на початку цього місяця у Белграді внаслідок стрілянин загинули 17 осіб. Відтоді десятки тисяч людей вийшли на вулиці, вимагаючи відставки міністрів та придушення насильницького контенту на телебаченні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: