У Сербії воєнний злочинець із в'язниці провів урок героїзму для школярів

Середа, 17 травня 2023, 12:40

У Сербії засуджений Гаазьким трибуналом воєнний злочинець Небойша Павкович прямо з в'язниці виступив онлайн на відкритому уроку в одній зі шкіл в муніципалітеті Нові Сад.

Про це повідомляє Danas, пише "Європейська правда".

Молодіжна ініціатива за права людини в Сербії (YIHR Serbia) закликала Міністерство освіти, науки і технологічного розвитку притягти до відповідальності директора школи за організацію заходу з Павковичем.

За даними ЗМІ, на заході також виступив мер міста Нові Сад Мілан Джурич і тепер активісти закликають депутатів міської ради Нового Саду ініціювати його імпічмент.

Відкритий урок був присвячений темі "Кошари: історії героїв". Битва при Кошарах відбулась 9-10 червня 1999 року між ЗС Союзної Республіки Югославія та Армією визволення Косова. Вона вважається однією із найбільш кровопролитних в історії Косовської війни.

Небойша Павкович – генерал армії у відставці, який обіймав посаду начальника Генерального штабу Збройних сил Югославії з лютого 2000 року по червень 2002 року. Був командувачем Третьої армії Збройних сил Югославії під час війни в Косові, з грудня 1998 року по лютий 2000 року.

Павкович був засуджений Міжнародним трибуналом щодо колишньої Югославії до 22 років позбавлення волі за воєнні злочини та злочини проти людяності проти албанців у Косові. У травні 2022 року Міжнародний залишковий механізм для кримінальних трибуналів відхилив прохання Павковича про дострокове звільнення через "велику тяжкість його злочинів".

Він відбуває ув'язнення у Фінляндії.

Читайте також: Як і навіщо Сербія зриває план Заходу щодо примирення з Косовом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: