WSJ: Туреччина досі не дала Швеції перелік для екстрадиції, чого вимагає для схвалення вступу в НАТО

П'ятниця, 26 травня 2023, 17:29

Швеція не може виконати вимогу Туреччини щодо екстрадиції людей, яких Анкара вважає терористами, для схвалення вступу в Північноатлантичний альянс, бо досі не отримала перелік цих людей від турецької сторони.

Про це виданню The Wall Street Journal сказав шведський високопосадовець на умовах анонімності, пише "Європейська правда".

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган вимагає від Швеції передати близько 120 людей, пов'язаних із Робітничою партією Курдистану – курдським повстанським рухом, перш ніж ратифікувати шведське членство в НАТО.

Але у Швеції стверджують, що досі не отримали від Туреччини переліку імен і не знають, про яких саме людей ідеться, що робить вимоги Ердогана нездійсненними.

Шведський посадовець заявив WSJ, що минулорічна угода між Туреччиною, Фінляндією та Швецією щодо заявки на вступ до НАТО не містить конкретної кількості курдських активістів, які підлягають депортації або екстрадиції.

Швеція все ще сподівається вступити в НАТО до липня – глава МЗС

Крім того, будь-який запит про депортацію вимагає схвалення Верховного суду Швеції, який діє незалежно від політичного впливу.

Як відомо, Швеція і Фінляндія уклали тристоронню угоду в Мадриді в червні минулого року, спрямовану на вирішення проблем безпеки Туреччини. Але Анкара продовжує тягнути час, заявляючи, що Стокгольм переховує членів бойових угруповань, яких вона вважає терористами.

Угорщина також заперечила проти заявки Швеції, посилаючись на невдоволення шведською критикою діяльності прем'єр-міністра Віктора Орбана щодо демократії та верховенства права.

За даними ЗМІ, у Північноатлантичному альянсі вже почали допускати, що вето на вступ Швеції не вийде здолати до саміту у Вільнюсі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.