У Раді пропонують офіційно використовувати в Україні історичну назву Грузії Сакартвело

П'ятниця, 26 травня 2023, 19:04

У Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про використання в Україні історичної назви Грузії Сакартвело.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на сайт ВР.

"Запровадити використання в Україні на офіційному рівні, офіційному листуванні та спілкуванні, а також у засобах масової інформації офіційної та історичної назви Сакартвело замість Грузія. Відповідно, грузинський народ (грузинів) називати – картвелами", – йдеться у проєкті постанови.

У пояснювальній записці сказано, що вже майже 15 років офіційний Тбілісі переконує своїх міжнародних партнерів відмовитися від назви Грузія, яка вважається русифікованою, а саме найменування – російським. Тому грузини просять використовувати історичну назву їх країни – Сакартвело. 

"Варто відзначити, що назву Грузія використовують у світі близько 20-ти країн, в тому числі Україна. Більшість з цих країн, це – країни пострадянського простору або ті, які зазнавали значного радянського впливу. Грузією цю державу іменують у Росії, Грузія – це імперська назва, а той же переклад Georgia – результат перекладу з російської", – зазначено у пояснювальній записці.

Від назви Грузія в офіційних документах вже відмовилися Литва, Ізраїль, Південна Корея, Японія, пояснили ініціатори постанови. "Більшість з них стали використовувати латинську назву Georgia, але варто відзначити, що єдина з цього переліку країн – Литовська Республіка, член Європейського Союзу та НАТО, з 2021 року якраз використовує назву Сакартвело", – йдеться у пояснювальній запиці.

"Відносини України з Грузією глибокі та багатогранні, проте одним з кроків додаткового зближення з боку України може бути, офіційне використання історичної назви Грузії – Сакартвело", – додали ініціатори постанови.

Нагадаємо, Литва в кінці грудня 2020 року офіційно узаконила назву Сакартвело.

Уряд Грузії затвердив назву Литви у грузинській мові – Лєтува – ще у 2018 році.


Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: