ЄС з початку війни доставив в Україну 90 тисяч тонн допомоги

Субота, 27 травня 2023, 08:31

Україна від початку російського вторгнення отримала близько 90 тисяч тонн допомоги в натуральній формі, як-от обладнання та медикаментів, через Механізм цивільного захисту ЄС.

Як повідомляє "Європейська правда", про це пише DW.

"Це, безумовно, найскладніша, наймасштабніша і найтриваліша операція в рамках Механізму цивільного захисту ЄС за всю історію його існування", – сказав єврокомісар з питань управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич.

За його словами, допомога була надана продуктами харчування, медикаментами, транспортними засобами, генераторами, трансформаторами та обладнанням для ремонту електромереж та інших об'єктів критичної інфраструктури.

"Ми доставили навіть такі речі, як насіння соняшника та обладнання для захисту культурних пам'яток", – сказав Ленарчич.

Крім того, понад дві тисячі пацієнтів та поранених з України пройшли лікування у понад 20 країнах ЄС, додав єврокомісар.

Україна офіційно приєдналася до Механізму цивільного захисту ЄС 20 квітня 2023 року. В рамках цього механізму держави ЄС та інші країни співпрацюють у питаннях готовності та реагування на кризи і катастрофи.

Завдяки дії Механізму Україна отримувала допомогу і раніше, як і будь-яка країна у світі після відповідного запиту. Як член Механізму Україна отримає доступ до експертних обмінів, навчальних програм та тренувань, а також зможе надавати допомогу країнам, що опиняються у кризі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: