Після перемоги Ердогана в Туреччині ослабла ліра

Понеділок, 29 травня 2023, 10:41

Турецька ліра опустилась до майже рекордно низького рівня щодо долара після перемоги президента Реджепа Таїпа Ердогана на президентських виборах у неділю.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомило агентство Reuters.

Ліра була на рівні 20,05 за долар – трохи не дотягнувши до рекордно низького рівня 20,06, досягнутого в п'ятницю.

Ердоган закликав до єдності у розколеній Туреччині, вигравши вибори з 52% 

Ліра, схильна до різких коливань перед основними торговими годинами, ослабла більш ніж на 6% з початку року і втратила понад 90% своєї вартості за останнє десятиліття.

Ердоган переміг, незважаючи на роки економічних потрясінь у Туреччині, в яких критики звинувачували його неортодоксальну економічну політику. 

Несподівано сильний результат Ердогана в першому турі виборів два тижні тому спровокував розпродаж міжнародних облігацій Туреччини і різке зростання витрат на страхування ризиків, пов'язаних з її боргом.

Минулого тижня доларові облігації країни впали до найнижчого рівня щонайменше за шість місяців. У той самий час вартість страхування ризиків, пов'язаних з турецьким боргом через кредитно-дефолтні свопи (CDS), зросла до семимісячного максимуму.

У своїй переможній промові Ердоган визнав, що інфляція є найбільш нагальною проблемою, але сказав, що вона знизиться після того, як облікова ставка центрального банку була знижена до 8,5% з 19% два роки тому.

Ердоган переобрався у неділю на новий президентський термін з 52% голосів виборців.

Читайте також текст "ЄП" напередодні другого туру виборів: Ердоган за крок до перемоги: як вибори у Туреччині вплинуть на політику щодо РФ та України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: