Керівник "Росатому" в Будапешті обговорив з керівництвом Угорщини розширення АЕС

фото
Понеділок, 5 червня 2023, 18:08

Генеральний директор російської атомної корпорації "Росатом" Алексей Ліхачов у понеділок прибув до Будапешта, де обговорив із угорським прем’єром і міністром закордонних справ розширення атомної електростанції "Пакш".

Про це повідомили угорські державні ЗМІ, пише "Європейська правда" з посиланням на Telex.

Як заявив голова угорського МЗС Петер Сійярто, після успішних обговорень розширення АЕС із Євросоюзом будівництво "отримає новий імпульс". На початку липня розпочнуться підготовчі роботи для розширення станції "Пакш".

Віктор Орбан і Петер Сійярто на зустрічі з головою
Віктор Орбан і Петер Сійярто на зустрічі з головою "Росатома" в Будапешті
Фото: MTI

"І "Росатом", і угорський уряд прагнуть забезпечити введення в експлуатацію нових блоків "Пакш" до початку наступного десятиліття, щоб ми могли гарантувати, що результати скорочення енергоспоживання в Угорщині можуть бути стійкими в довгостроковій перспективі", – додав Сійярто.

Він також назвав "атакою на суверенітет" намагання "багатьох міжнародних гравців" заблокувати й сповільнити розширення АЕС "Пакш", оскільки це "створює перешкоди для інвестицій, спрямованих на гарантування енергетичної безпеки держави".

ЄС дозволив Росії добудувати свою АЕС в Угорщині – Сійярто

Нагадаємо, йдеться про проєкт "Пакш II" – розширення атомної електростанції "Пакш" вартістю 12 мільярдів євро, яке здійснюється під керівництвом "Росатома" й фінансується переважно за рахунок російського державного кредиту. Минулого року Управління з атомної енергетики Угорщини видало дозвіл на цей проєкт.

"Пакш" – єдина атомна електростанція Угорщини, термін експлуатації якої після модернізації було продовжено до 2030-х років. Згідно з ухваленою енергетичною стратегією, Будапешт хоче збільшити генерацію атомної енергії в майбутньому.

Саме цей проєкт є однією з причин, чому Угорщина активно виступає проти будь-яких санкцій проти ядерного сектора Росії.

Читайте також: Санкції ядерної сили: як Європі позбутися залежності від атомної енергетики РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.