Усе більше фінів хочуть закриття російського консульства на Аландських островах

Середа, 7 червня 2023, 12:02

Дедалі більше громадян Фінляндії вимагають закриття російського консульства в столиці Аландських островів Марієгамні через зростання загроз безпеці.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Euractiv.

Вже у квітні була започаткована громадська ініціатива, яка стверджувала, що час консульства вичерпано, оскільки воно "загрожує безпеці Фінляндії".

Коли у травні Росія заморозила банківські рахунки посольства Фінляндії в Москві і закрила консульства Фінляндії в Мурманську і Петрозаводську, колишній посол в Москві Ханну Гіманен заявила, що настав час російському консульству покинути Аландські острови.

Дійсно, "обґрунтування" і "виправдання" для російського консульства на острові "вже давно зникло", заявив колишній голова парламентського комітету у закордонних справах Юссі Халла-ахо.

Позицію консульства слід розглядати в контексті останніх дій Росії, заявив Ярмо Ліндберг, колишній командувач Силами оборони Фінляндії, а нині депутат від Національної коаліційної партії.

Дещо протилежну думку висловив депутат від соціал-демократичної партії Кіммо Кільюнен. Він повторив, що навіть якщо Росія порушує міжнародні договори, Фінляндія повинна бути обережною, щоб не діяти подібним чином.

Поки що офіційна Фінляндія не просунулася в цьому питанні. Коментуючи позицію Аландських островів, міністр закордонних справ Пекка Хаавісто заявив, що під час процесу вступу до НАТО були проскановані всі міжнародні договори, що стосуються Фінляндії, і жоден з них не створив перешкод для вступу до військового альянсу.

Втім, дебати щодо російського консульства в Марієгамні, як очікується, триватимуть.

Зазначимо, що в Марієгамні, головному місті Аландських островів – шведськомовного регіону у складі Фінляндії, – вже понад 400 днів поспіль проводять акції під місцевим консульством Росії проти її агресивної війни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.