Уряд Естонії схвалив законопроєкт щодо покарань за розпалювання ворожнечі

Четвер, 8 червня 2023, 18:13

Уряд Естонії у четвер, 8 червня, схвалив законопроєкт, який передбачає покарання за найсерйозніші форми розпалювання ворожнечі та злочини на ґрунті ненависті.

Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на ERR.

Згідно із законопроєктом, у майбутньому каратимуться як злочини випадки, коли будь-хто публічно підбурює до ненависті, насильства або дискримінації щодо групи людей або члена групи за ознаками національності, раси, кольору шкіри, статі, інвалідності, мови, походження, релігії, сексуальної орієнтації, політичних переконань, майнового або соціального становища.

Покаранню підлягають тільки дії, які дають підстави побоюватися, що заклик призведе до насильства або становитиме серйозну загрозу безпеці суспільства. У разі інших правопорушень обтяжуючою обставиною буде те, що діяння було скоєно на ґрунті ворожнечі.

На думку міністра юстиції Калле Лаанета, законопроєкт має регулювати тільки те, що конче необхідно, захищаючи при цьому свободу слова.

За його словами, поправка необхідна, оскільки нині розпалювання ворожнечі не регулюється достатньо предметно.

Міністр зазначив, що одним із прикладів підбурювання до міжнародної ненависті та насильства є публічна пропаганда Російської Федерації проти українців, яка призвела до злочинів проти людяності.

Раніше Сейм Литви ухвалив резолюцію про визнання Комуністичної партії Литви відповідальною за тортури, винищення і депортацію жителів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.