Влада ПАР погодилася виписати ордер на арешт Путіна

оновлено 19:38
П'ятниця, 21 липня 2023, 18:11

Оновлено 19:38. Уточнений заголовок і перші п'ять абзаців новини.

Уряд Південно-Африканської Республіки в п’ятницю визнав, що не виконав свої міжнародні зобов'язання, відмовившись одразу видати ордер на арешт президента Росії Владіміра Путіна у разі його в'їзду в країну.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на південноафриканське видання News24.

Мін’юст ПАР ще у травні отримав документи про ордер Міжнародного кримінального суду і, як тепер визнав, мав одразу звернутись до прокуратури по національний ордер на арешт Путіна. Натомість він вирішив ініціювати процедуру консультацій із судом у Гаазі.

Як відомо, в цей час південноафриканські та російські посадовці публічно заявляли, що Путін може приїхати на саміт БРІКС до Південно-Африканської Республіки попри ордер МКС (а ПАР є учасницею суду і зобов’язана його виконувати).

У зв'язку з цим опозиційна партія "Демократичний альянс" звернулась до суду, аби зобов'язати владу звернутись по ордер на арешт Путіна. У п'ятницю суд підтвердив, що влада ПАР таки звернулась до прокуратури по ордер. Це означає, що тепер президента Росії обов'язково арештують у разі, якщо він вирішить приїхати до Південної Африки.

Президент ПАР: Росія дала зрозуміти, що арешт Путіна для Гааги буде "оголошенням війни"

"Демократичний альянс" у п’ятницю, коментуючи опубліковане судом Гаутенгу повідомлення, заявив, що саме публічний тиск сприяв виконанню владою ПАР зобов’язань за Римським статутом.

Раніше цього тижня стало відомо, що президент Росії "за взаємною згодою" все ж не поїде на саміт БРІКС у Південно-Африканській Республіці, де його мали б заарештувати за ордером Міжнародного кримінального суду.

Минулого тижня вже з’являлася інформація, що ПАР просила Росію відправити замість Путіна Лаврова, але отримала відмову.

Читайте також: Гаага готує новини. Чому ордер МКС для Путіна може призвести навіть до справи щодо геноциду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: