Боррель розповів, як санкції вплинули на економіку РФ

Неділя, 27 серпня 2023, 08:25

Голова європейської дипломатії Жозеп Боррель назвав неправдою те, що санкції ЄС против Росії не працюють.

Про це, як пише "Європейська правда", він написав у своєму блозі.

Високий представник Євросоюзу наголосив, що за рік санкції "значно обмежили можливості Москви, спричинивши фінансову скруту, відрізавши країну від ключових ринків та суттєво погіршивши її промисловий і технологічний потенціал".

"Щоб зупинити війну, ми повинні продовжувати цей курс. Наші обмежувальні заходи, якщо використовувати технічно правильний термін, є безпрецедентними за своїм масштабом і зосереджені на ключових секторах російської економіки, які мають вирішальне значення для військових зусиль Москви", – вважає Боррель.

За його словами, ці заходи "спричиняють жорсткі, відчутні наслідки для російської економіки, незважаючи на величезні доходи від продажу нафти і газу, які Росія використовувала як буфер у перший рік вторгнення".

Голова європейської дипломатії висловив впевненість, що "з часом їхній вплив посилюватиметься, оскільки ці заходи мають довгостроковий вплив на бюджет Росії та її промислову і технологічну базу".

Голова МЗС Угорщини знову нарікає на "неефективність" санкцій проти Росії

За його даними, економіка РФ скоротилася у 2022 році на 2,1%. Він також передбачає, що перспективи Росії на 2023 рік "залишаються похмурими", навівши прогноз Організації економічного співробітництва та розвитку, згідно з яким ВВП Росії скоротиться на 2,5%.

"Всі складові російського приватного попиту, включаючи приватні інвестиції та споживання, залишаються пригніченими. Зростають лише державні витрати, пов'язані з військовими діями, тобто витрати на оборону".

Боррель написав, що порівняно з 2021 роком, у 2022 році 58% загального імпорту ЄС з Росії вже припинено, назвавши це "безпрецедентне роз'єднанням (зв'язків)", тоді як неенергетичний імпорт з Росії, вказав він, впав майже на 60%.

"Цей рух прискорюється: падіння імпорту неенергетичних товарів перевищило 75% за перший квартал 2023 року, а для енергетичних товарів падіння ще більше – мінус 80%", – наголосив посадовець.

Голова європейської дипломатії також вказав, що енергетичні санкції G7+ щодо нафти "довели свою ефективність", адже ціна на російську нафту впала з початку дії ембарго ЄС та обмежень G7+ на ціни на нафту.

Боррель навів дані, згідно з якими експорт товарів подвійного призначення та передових технологій, які необхідні для виробництва обладнання та зброї, що використовуються Рф для ведення війни против України, впав на 78% у 2022 році порівняно з 2019-2021 роками.

Нагадаємо, що згідно з липневим звітом Єврокомісії, санкції зупинили імпорт із Росії до Євросоюзу на суму близько 91 мільярда євро, значно погіршили промисловий і технологічний потенціал РФ, змусивши її витратити майже третину федерального бюджету на оборону і внутрішню безпеку.

Крім того, експорт ЄС до Росії та імпорт з РФ впали більш як на 50% порівняно з 2021 роком. Водночас Москва змогла накопичити деякі матеріали, а також отримати деякі заборонені товари та інші технології-замінники з третіх країн, як-то Китай, Казахстан, Туреччину та Об'єднані Арабські Емірати.

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок раніше визнала недостатню ефективність санкцій проти Росії, оскільки "логіка демократичних країн не діє в автократичних країнах".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: