Президент Естонії: ЄС треба поширити і на Україну

Субота, 7 жовтня 2023, 10:56

Президент Естонії Алар Каріс заявив на зустрічі президентів групи Аррайолуш у Португалії, що розширення Європейського Союзу стало історією успіху, яку необхідно поширити і на Україну.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Postimees.

За словами Каріса, Україна довела, що може реформувати країну навіть під час війни, тому необхідно зробити все, щоб допомогти Україні як у вступі до ЄС, так і в перемозі у війні.

"Ми всі разом повинні продовжувати допомагати Україні доти, доки це необхідно", – заявив Каріс.

На зустрічі глав держав обговорювалися слова Каріса про те, які зміни необхідні, щоб ЄС був готовий до чергового великого розширення.

"Естонія готова обговорювати реформи інститутів, політики і бюджету ЄС, які необхідні для єдності, розвитку та ефективного функціонування союзу в процесі розширення, в рамках базових угод, – підтвердив Каріс. – Формула успіху розширення проста – країни-кандидати мають зробити свій внесок, а Європейський союз – свій. Це взаємопідтримуюча і взаємозалежна діяльність".

Президент Каріс наголосив, що важливо зберігати ЄС сильним і єдиним та дослухатися до побажань громадян під час розроблення плану дій. Він зазначив, що переважна більшість європейців хочуть сприяти сталому розвитку, знижувати споживання енергії та боротися з інфляцією.

Каріс також закликав до пильності в період виборів до Європарламенту – слід побоюватися тих, хто пропонує прості рішення складних проблем. Каріс також висловив тверду впевненість у тому, що ЄС має ставити освіту в центр свого існування. За словами президента, освічені люди критичніше ставляться до популізму і кампаній з дезінформації.

Під назвою "група Аррайолуш" проходять неформальні зустрічі глав низки держав, які, дотримуючись Конституції своєї країни, не беруть участі в засіданнях Європейської ради.

Перша така зустріч відбулась у португальському місті Аррайолуш. У ній брали участь глави таких держав, як Латвія, Польща, Німеччина, Фінляндія та Угорщина.

Підсумкова декларація неформального саміту Європейського Союзу в іспанському місті Гранада не містить часових рамок розширення об’єднання, натомість згадана необхідність паралельних внутрішніх перетворень.

Читайте про те, чому розширення ЄС після його реформи може бути "пасткою" для України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.