Шотландія заявила, що не полишить спроб приєднатись до ЄС як незалежна країна

П'ятниця, 17 листопада 2023, 19:31

Шотландський уряд у п’ятницю представив позиційний документ, у якому викладає аргументи на користь приєднання до Європейського Союзу в статусі незалежної країни, підкреслюючи невдоволення наслідками Brexit.

Це, як повідомляє "Європейська правда", випливає із самого документа, а також колонки першого міністра Шотландії Хумзи Юсафа для видання Politico.

Документ є переліком аргументів шотландського уряду на користь того, чому країна повинна стати незалежною від Сполученого Королівства й приєднатись до ЄС.

Наголос робиться на тому, що Шотландія та Євросоюз поділяють спільні цінності – зокрема вказується, що країна "повністю віддана верховенству міжнародного права і захисту прав людини" (ймовірно, це натяк на суперечливу політику Лондона з вивезення мігрантів до Руанди).

Там також повторюється позиція Шотландської національної партії, яка нині перебуває при владі в Шотландії, що голосування за незалежність країни влада розглядатиме як мандат на початок переговорів про вступ до ЄС.

Перша міністерка Шотландії, яка просувала другий референдум за незалежність, йде у відставку

Неформально у шотландському уряді вказують, що позиційний документ спрямований передусім на держави-члени Євросоюзу, аби підкреслити переваги членства Шотландії та заспокоїти побоювання окремих держав, як-то Іспанії, які остерігаються загострення сепаратизму в себе.

"З огляду на те, що процес вступу до ЄС ґрунтується на заслугах, цей шотландський уряд чітко усвідомлює, що Шотландія матиме всі можливості для того, щоб плавно й швидко виконати вимоги процесу вступу відповідно до статті 49 Договору про заснування ЄС", – констатує документ.

Серед труднощів такого сценарію, які вказуються в документі, згадується питання створення національної валюти на тлі необхідності запровадити євро, а також невизначеність щодо майбутніх кордонів із Англією та перевірок між ними.

Шотландія шукає ідентичність: чого чекати від першого мусульманина на чолі уряду країни

Водночас уряд Шотландії не вказує, як саме прагне домогтись, власне, незалежності з огляду на те, що Верховний суд Великої Британії ще минулого року не задовольнив його запиту на проведення другого після 2014 року референдуму з цього питання.

Нагадаємо, торік Верховний суд Британії дійшов висновку, що парламент Шотландії не має повноважень оголошувати повторний референдум про вихід зі складу Сполученого Королівства.

Читайте також: Шотландський удар по Британії: чи отримає Единбург другий шанс на незалежність.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.