Партія Санду показала успіх на місцевих виборах у Молдові

Понеділок, 20 листопада 2023, 11:40

Після двох турів місцевих виборів у Молдові представники партії президентки Маї Санду "Дія і солідарність" (PAS) очолять 310 населених пунктів країни із майже 900.

Про це розповів спікер парламенту Ігор Гросу, пише "Європейська правда".

"Завдяки вашій довірі після двох турів голосування перемогли 310 мерів PAS – команда Європи. Наші мери працюватимуть над розвитком сіл і міст, як ми обіцяли, і над тим, щоб Молдова ставала європейською, населений пункт за населеним пунктом. PAS показала, що ми сильна команда на місцевому рівні", – написав Гросу у Facebook.

Він додав, що народ підтримав "Дію і солідарність", обравши 357 районних радників та понад 3 тисячі місцевих радників. Загалом на виборах обирали близько 11 тисяч членів місцевих рад.

Слід зазначити, що кандидати від PAS не здобули перемогу в жодному з 11 муніципіїв країни – міст з особливим статусом, до яких належать, зокрема, Кишинів, Бєльці, Унгени. Однак у PAS – найбільше мандатів мерів у населених пунктах.

Соціалістична партія Молдови посіла друге місце за кількістю обраних мерів із 144 мерами. Незалежні кандидати отримали третю позицію за кількістю мерських мандатів – загалом їх обрано 116.

Деталі читайте у статті: Беззаконням по Росії: як уряд Молдови зняв з виборів агентів РФ та що з цього вийшло

А для тих, хто віддає перевагу відео, пропонуємо відеоваріант нашого розбору.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.