Прем’єр Британії: Путін не зупиниться на Україні

Понеділок, 15 січня 2024, 19:16

Прем’єр-міністр Британії Ріші Сунак наголосив на потребі підтримувати Україну, оскільки, за його словами, президент РФ Владімір Путін у разі успіху піде далі.

Про це він сказав у виступі в парламенті Британії, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

Ріші Сунак, що Велика Британія не відволікатиметься від допомоги тим, хто бореться з Росією, попри інші конфлікти у світі.

У п'ятницю він приїздив до Києва, щоб провести переговори з президентом Володимиром Зеленським та виступити в українському парламенті.

Він також оголосив про пакет військової допомоги у розмірі 2,5 млрд фунтів стерлінгів.

"Я отримав повідомлення від цієї палати, що ми будемо стояти з Україною сьогодні, завтра і так довго, як це буде потрібно", – сказав він.

"Якщо Путін переможе в Україні, він не зупиниться на досягнутому, а інші зловмисники будуть заохочені", – заявив Сунак.

"Ось чому безпека України – це наша безпека", – наголосив він, отримавши схвальну реакцію парламентарів.

Сунак також наголосив, що Британія будує "нове партнерство з Україною, розраховане на 100 і більше років".

Як повідомлялося, Ріші Сунак, виступаючи у британському парламенті не став вживати терміну "безпекові запевнення" щодо угоди з Україною. Натомість він декілька разів повторив про "безпекові зобов’язання" перед Україною.

Як відомо, ця термінологія має важливе політичне значення. Для України згадка про "безпекові запевнення" (security assurances) є токсичною, оскільки саме такий термін містився у назві сумнозвісного Будапештського меморандуму. Саме через це Україна наполягає на ухваленні "безпекових гарантій" – на які, втім, не готові партнери.

Примітно, що текст угоди, оприлюднений у п’ятницю, не містить жодного з цих термінів. Натомість у документі йдеться про "співпрацю у сфері безпеки" і "допомогу у сфері безпеки".

Читайтетакож Безпека без гарантій. Пояснюємо, що увійшло до договору з Британією та чому це – перемога

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.