Президент Румунії і Зеленський обговорили пріоритети на 2024 рік

оновлено
Вівторок, 9 січня 2024, 16:58

Президент Румунії Клаус Йоганніс та президент України Володимир Зеленський провели "стратегічну" розмову та узгодили пріоритети у співпраці на 2024 рік.

Як пише "Європейська правда", про це коротко повідомив Клаус Йоганніс.

Президент Румунії розповів, що розмова із Зеленським була "дуже хорошою" і детальною.

"Ми обговорили безпекову ситуацію, подальшу підтримку України на різних рівнях та двосторонні пріоритети на 2024 рік, у тому числі нашу спільну роботу для розвитку міцного стратегічного партнерства Румунії та України і реалізації прагматичного порядку денного", – зазначив він.

Оновлено. Володимир Зеленський зі свого боку відзначив, що щомісячний експорт України через Румунію зріс з 2 до 3 млн тонн. а у розмові лідери обговорили способи збільшити пропускну спроможність прикордонних переходів, щоб вийти на 4 млн тонн.  

Також він подякував Румунії за підтримку у ЄС рішення про початок з Україною переговорів про вступ і готовність ділитися своїм досвідом. 

"Поінформував Президента Йоханніса про продовження повітряного терору з боку Росії та наголосив на важливості подальшої співпраці з партнерами для зміцнення повітряного щита України. Також обговорили двосторонню співпрацю, включно з програмою підготовки українських пілотів F-16. Домовилися розпочати роботу над двосторонніми гарантіями безпеки на основі Вільнюської декларації G7", – додав Володимир Зеленський.

Як відомо, за минулий рік особливо зросла роль Румунії як транзитної держави для українського експорту.

10 вересня президент України прибув з першим офіційним візитом до Румунії за час повномасштабної війни, тоді Київ та Бухарест підписали декларацію про співпрацю у ключових сферах.

Зеленський за підсумками переговорів натякнув, що Румунія погодилася допомогти з потребами артилерії та ППО.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.