США виділяють Україні $1,5 млрд на енергетику та гуманітарну підтримку

Новини — Субота, 15 червня 2024, 13:18 —

Віцепрезидентка США Камала Гарріс із нагоди участі в Глобальному саміті миру оголосила про виділення Україні 1,5 мільярда доларів через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Державний департамент для підтримки українського народу.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомили в Білому домі.

Більшість коштів – 500 мільйонів доларів разом із 324 мільйонами доларів уже оголошеного фінансування – піде на задоволення надзвичайних енергетичних потреб в Україні, зокрема ремонт пошкодженої інфраструктури.

Понад 379 мільйонів доларів підуть на гуманітарну допомогу для біженців, внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від конфлікту громад – від продовольства до послуг водопостачання, санітарії та гігієни.

Реклама:
США нададуть гуманітарної допомоги Україні на ще $500 млн

Ще 300 мільйонів доларів будуть спрямовані на підтримку цивільної безпеки України – забезпечення обладнанням українських прикордонників та правоохоронців.

"Ці кошти надходять як частина більшого пакету зовнішньої допомоги, ініційованого президентом Байденом для підтримки народу України", – уточнили в Білому домі.

Там зазначили, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року США виділили понад 3,2 мільярда доларів на гуманітарну допомогу та майже 1,5 мільярда доларів на відновлення енергетичного сектору України.

Нагадаємо, що напередодні президент США Джо Байден і президент України Володимир Зеленський підписали 10-річну двосторонню угоду про безпеку, спрямовану на посилення оборонних спроможностей Києва.

Читайте більше про те, до чого приведе нова спроба України стати союзником США

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: