Президент Литви: пропозиції замирення агресора не можна вважати "мирними планами"

Новини — Неділя, 16 червня 2024, 13:06 —

Президент Литви Гітанас Науседа наголосив, що війна Росії проти України має завершитися справедливим миром з повагою до територіальної цілісності України, а "мирні плани", які передбачають поступки агресору, не можна вважати альтернативою. 

Як повідомляє "Європейська правда", про це він сказав у своєму виступі на другому дні Глобального саміту миру у Швейцарії. 

"Наша спільна відповідальність – проявити повну солідарність з Україною… Мир в Україні можливий лише через повне відновлення територіальної цілісності України", – наголосив Гітанас Науседа.

Він наголосив, що Росія має припинити війну і безумовно вивести свої війська з України, а також міжнародна спільнота має подбати про забезпечення відповідальності за російські воєнні злочини та злочин агресії, зокрема через створення спеціального трибуналу. 

Реклама:

"Заклики до України здатися, піти на компроміси у питаннях суверенітету і територіальної цілісності, прийняти російські ультиматуми – це слугуватиме лише замиренням Росії і запрошенням продовжувати війну. Таку підтримку агресора важко назвати "альтернативними мирними планами", – заявив Гітанас Науседа. 

Литовський президент додав, що міжнародна спільнота має подумати про те, як забезпечити справді надійний і сталий мир після завершення поточної "гарячої" фази війни. 

"Ми усі маємо домовитися про механізм того, як стримувати Росію від нової агресії у майбутньому", – підкреслив Науседа. 

Читайте також пояснення "ЄвроПравди" про те, що включили у підсумковий документ-рішення Саміту миру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: