Британська розвідка оцінила зміни щодо групи Вагнера через рік зі спроби заколоту Пригожина

Новини — Понеділок, 24 червня 2024, 15:48 —

Міністерство оборони Великої Британії відзначило першу річницю "маршу за справедливість" групи Вагнера у своєму останньому розвідувальному огляді щодо російсько-української війни.

Про це повідомляє "Європейська правда".

Колишній лідер ПВК "Вагнер" Євгеній Пригожин минулого року очолив марш, в якому взяли участь понад 8000 осіб, і звинуватив російське військове командування в корупції та невиконанні службових обов'язків.

Після його загибелі в авіакатастрофі в серпні, групою Вагнера керує його син Павел, і група продовжує діяти в Білорусі, Малі та Центральноафриканській Республіці.

Реклама:

Але ця приватна військова компанія втратила владу і вплив у путінській Росії після того, як у травні минулого року пішла з лінії фронту в Україні, а їхні підрозділи в Сирії та Лівії були замінені військами Міністерства оборони Росії.

У британському відомстві також відзначили, що Пригожин започаткував практику рекрутингу в'язнів до участі в бойових діях в Україні. З липня 2022 року по лютий 2023 року, коли над практикою перебрало контроль Міноборони Росії, групі Вагнера вдалося набрати у свої лави понад 48 тисяч в'язнів, понад 17 тисяч з яких потім загинули.

"З лютого 2022 року населення російських в'язниць в цілому знизилося на 150 тисяч осіб. Ймовірно, що більшість цих в'язнів вийшли на свободу в обмін на згоду воювати в Україні", – йдеться в огляді.

Раніше у Міноборони Британії проаналізували останні успіхи ударів українських сил по військових цілях в Криму і аеродромах на території РФ. 

В одному з попередніх оглядів британська розвідка проаналізувала удар України по поромній переправі росіян у Керчі.

Також британська розвідка розповіла, що Росія активно задіює сформований "добровольчий корпус" для наступальних дій у війні проти України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: