В ЄС закликали активніше надавати військову допомогу Україні

Новини — П'ятниця, 28 червня 2024, 07:21 —

Лідери країн-членів Євросоюзу закликали активізувати постачання військової допомоги Україні.

Про це йдеться у підсумковому рішенні саміту ЄС, перший день якого пройшов напередодні в Брюсселі, повідомляє "Європейська правда".

У затверджених лідерами 27 країн-членів висновках йдеться, що в ЄС підтверджують свою відданість наданню постійної політичної, фінансової, економічної, гуманітарної, військової та дипломатичної підтримки Україні стільки часу, скільки буде потрібно, та настільки інтенсивно, наскільки це необхідно.

Лідери ЄС засудили нещодавню ескалацію бойових дій з боку Росії, зокрема подальше посилення атак на цивільне населення та об'єкти цивільної і критично важливої інфраструктури, особливо в енергетичному секторі.

Реклама:

"Оскільки Україна здійснює своє невід'ємне право на самооборону, Європейська рада закликає активізувати військову підтримку України. Зокрема, системи протиповітряної оборони, боєприпаси та ракети є терміново необхідними для захисту населення та критично важливої енергетичної інфраструктури України", – йдеться у документі.

Також Європейська рада закликає завершити роботу над заходами допомоги в рамках Європейського фонду миру, які ще більше стимулюють надання військової підтримки Україні.

Нагадаємо, під час саміту глави держав та урядів Європейського Союзу дійшли згоди щодо розподілу посад у блоці на наступний політичний термін.

Про процес вибору топпосадовців читайте у статті Євросоюз шукає нових лідерів. Як обиратимуть керівництво ЄС та що це означає для України.

Також дивіться відео: "Русофобія" в Брюсселі: Хто очолить ЄС на 5 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: